KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14367171
nr 1436 7171
Blandteknik
Oidentifierad konstnär, man, osignerad, blandteknik, 55x74, yttermått inklusive ram: 75x95 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 6 december 2021
kl 20:57:57
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta